Porównanie programów

Proponujemy 3 rodzaje programów:

  • Wyprawa przygodowa
  • Przygoda i komfort
  • Tylko dla VIPów

Niezależnie od tego który wyjazd wybierzesz  najważniejszą cechą odróżniającą nasze wyjazdy od imprez dużych biur nastawionych na turystykę masową jest gwarancja przeżycia prawdziwej przygody i doświadczenia życia w danym kraju tak jak tubylcy a nie tylko zza szyb 40 osobowego autokaru.

Wyjazdy typu tramping oraz „przygoda i luksus” różnią się ceną oraz kilkoma innymi cechami. Przeczytaj dokładnie porównanie poniżej żeby Wybrać najbardziej ci odpowiadający rodzaj wyjazdu.

 

Wyprawa przygodowa

Przygoda i luksus

Grupy

Małe grupy od 4 do maksymalnie 12 osób. Zwykle dołączasz do wyprawy organizowanej w określonym terminie. Dla grup przyjaciół, znajomych etc organizujemy również wyjazdy na zamówienie w terminie dostosowanym dokładnie pod grupę.Najczęściej są to wyjazdy na zamówienie. Możesz również dołączyć do wyprawy organizowanej w określonym terminie. W przypadku tego typu imprez grupy liczą zwykle od 4 do 8 osób. Maksymalnie jest to 12 osób.

Transport

Podczas zwiedzania korzystamy głównie z lokalnych form transportu: busów, taksówek, statków, łodzi, promów, tuk-tuków, metra, skytrain. Zdarza się nam zwiedzać atrakcje na rowerach a przy niewielkich odległościach po prostu docierać do niektórych miejsc na piechotę.

Dłuższe transfery odbywają się autobusami liniowymi, pociągami lub wynajętymi miniwanami.

Taki rodzaj przemieszczania się kraju jest najlepszym sposobem na bliski kontakt z mieszkańcami kraju i podejrzenia ich sposobu życia kultury zachować etc.

Do kraju docelowego zawsze latamy samolotami rejsowymi. W Azji korzystamy też przelotów tanimi liniami lotniczymi.
Analogicznie jak w grupach trampingowych z tym że staramy się żeby gdy jest to możliwe przejazdy były środkami wyższej klasy np pierwsza klasa pociągu zamiast drugiej.
Zasadnicza różnica w wyjazdach typu "Przygoda i luksus" polega na tym że wykorzystujemy czas najlepiej jak się da. Częściej więc korzystamy z przelotów oraz wynajętych miniwanów po to żeby po drodze zobaczyć atrakcje których nie ma w programie grupa trampingowa. Dzięki temu, mimo że impreza trwa tyle samo czasu jesteśmy w stanie zwiedzić więcej. Na przykład zamiast poruszać się lądem z Bangkoku do Angkor Wat co zajmuje cały dzień, późnym popołudniem, po zakończeniu zwiedzania stolicy Tajlandii lecimy do Phnom Pehn. Zaoszczędzony dzień przeznaczamy na zwiedzanie stolicy Kambodży.

Zakwaterowanie

Zwykle śpimy w małych kameralnych hotelach i guest housach. Standard 3* z klimatyzacją własną łazienką a często też z basenem. Sporadycznie zdarzają się hotele bez klimatyzacji (zawsze jest wiatrak) np wtedy gdy odwiedzamy rejony dopiero co odkryte dla turystyki gdzie nie powstała jeszcze odpowiednia baza noclegowa.. Jeśli taka sytuacja m miejsce zawsze jest to wyraźnie podane w opisie imprezy. Pokoje są 2 osobowe. Osoby podróżujące w pojedynkę mają do wyboru dopłacić za pokój jednoosobowy lub o ile istnieje taka możliwość być dokwaterowanych do innego "singla" oczywiście za zgodą wszystkich zainteresowanych.Śpimy w małych kameralnych hotelach 3-4* starannie dobranych mających swój styl i klimat. Jak ognia unikamy sieciowych molochów nastawionych na turystę masowego. Zawsze staramy się żeby hotel był na tyle ciekawy i nietypowy że będzie się go wspominać jako atrakcję turystyczną będąca dopełnianiem wrażeń po dniu pełnym atrakcji . Na przykład w Kanchanaburi śpimy w pływającym hotelu na skraju dżungli do którego dotrzeć można jedynie łodzią.

Wyżywienie

Standardowo w cenie imprezy wliczone jest śniadanie. Natomiast pozostałe posiłki są już we własnym zakresie i jemy je przeważnie w kameralnych lokalnych restauracjach. Daje to każdemu uczestnikowi możliwość decydowania o wydatkach i rodzaju dań jakie wybiera. Jest to świetny sposób na skosztowanie specjałów miejscowej kuchni.Analogicznie jak w grupach trampingowych wybieramy jednak staranniej lokale nie tylko ze względu na menu ale również na wystrój.
Ponieważ hotele mają standard wyższy niż przy grupach trampingowych śniadania są również bardziej obfite i różnorodne.

Dodaj komentarz